• BoyToy

To będzie cud? Jest nadzieja na wybudzenie córki Błaszczyk ze śpiączki

Ewa Błaszczyk walczy u córkę
Fot. ONS

Ewa Błaszczyk to jedna z najwybitniejszych polskich aktorek, ale też kobieta, która od ponad dekady podporządkowała swoje całe życie działalności charytatywnej i pomocy najmłodszym. Impulsem była osobista tragedia - 13 lat temu jej córka Ola zakrztusiła się tabletką i zapadła w śpiączkę, w której tkwi do dziś. Przypomnijmy: "Czeka nas sesja z psychologiem"

Kolejne lata mijały i wydawało się, że szanse na to, aby Ola wybudziła się ze śpiączki spadają niemal do zera. Upór Błaszczyk i poszukiwanie coraz to bardziej innowacyjnych metod leczenia przynosi jednak skutki. W najnowszym wywiadzie Ewa wyznała, że dzięki jednemu z tegorocznych wynalazków naukowych jest szansa, aby całkowicie wybudzić córkę z dotychczasowego stanu. Co to za urządzenie?

Cyber-oko, opracowane przez zespół prof. Andrzeja Czyżewskiego z Gdańska, to specjalny system czujników, które odczytują intencje człowieka. Przy teście, w którym trzeba było przesunąć wzrokiem prostopadłościan i wepchnąć go w chmury, za każdym razem jej się udawało. Wiem, jakiego skupienia wymaga to ćwiczenie, jak bardzo jest męczące, bo obie z Manią je wykonywałyśmy. Mamy więc dowód, że Ola zachowała świadomość - zdradziła podekscytowana Błaszczyk w rozmowie z "Galą".


W takiej walce nawet najmniejszy przełom jest na wagę złota. Błaszczyk prowadzi na co dzień klinikę "Budzik", który wybudziła już w tym roku ze śpiączki 4 małych pacjentów. Trzymamy kciuki za kolejnych!

Zobacz: "Nie zgadzam się na oddanie swoich organów!"

Ewa Błaszczyk i inne gwiazdy na gali "Heroiny Polskiego Kina 2013":

Może Cię również zainteresować:

Korwin-Piotrowska o plotkach o stanie zdrowia córki Ewy Błaszczyk: "Dla mnie to była żenada" WIDEO

Źródło: Anna Robak, Krzysztof Plona

Najczęściej czytane

 

Top Video

Top Galerie

Najczęściej czytane porady