Eurowizja 2016: Kto wybierał kandydatów do presekcji? "Edyta Górniak podniosła prestiż konkursu"!

Eurowizja 2016 - polskie preselekcje

Dziś o godzinie 18:30 w programie "Świat się kręci" poznamy kandydatów na Eurowizję 2016. Kto wystąpi na polskich preselekcjach? W jury zasiedli dziennikarze Anna Will, Waldemar Skowroński, Artur Orzech i Robert Janowski oraz dyrygent Zygmunt Kukla. Jak mówił Artur Orzech, na liście zgłoszonych utworów znalazło się ostatecznie 88 utworów. Okazuje się, że niektórzy artyści zgłosili po kilka utworów.

POLECAMY: Artur Orzech broni występu Edyty Górniak w preselekcjach Eurowizji “Ogromna odwaga”

Polskie preselekcje na Eurowizję 2016 - kto wybrał artystów?

Już wczoraj w sieci pojawiła się lista kandydatów, która jest ponoć potwierdzona przez TVP. Znaleźli się na niej: Margaret, Edyta Górniak, Stashka, Michał Szpak, Wojtek Bałwako, zespół Piękni i Młodzi, Dorota Osińska, Monika Urlik, Madox, Renata Wolkiewicz. Czy przeciek okaże się prawdziwy? Przekonamy się już 16 lutego w "Świat się kręci". Jeden z jurorów, Zygmunt Kukla, zapewniał, że Edyta Górniak podniosła prestiż tegorocznych eliminacji. Nie chciał jednak zdradzić, czy diwa z utworem "Grateful" dostała się do kolejnego etapu. 

Już 5 marca o godz. 21:25 TVP 1 wyemituje koncert Polskich Eliminacji do 61. Konkursu Piosenki Eurowizji. W trakcie tego koncertu widzowie wybiorą wykonawcę, który wystąpi podczas tegorocznego konkursu w Szwecji. Macie już swoich faworytów?

 

Zobacz także: Edyta Górniak obawia się, że przegra z disco polo w preselekcjach do konkursu Eurowizji. Co powiedziała gwiazda?

 

Artur Orzech zasiadł w komisji TVP.

Artur Orzech na nagraniu sylwestrowego odcinka Świat się kręci

Robert Janowski również!

Robert Janowski na gali TeleKamery 2013

Czy Edyta Górniak pojedzie na Eurowizję?

Edyta Górniak w czarnobiałej sukience wzorzystej na scenie
Fot. ons.pl

 

Będziesz oglądać polskie preselekcje?

Najczęściej czytane

 

Nasze akcje

Top Video

Top Galerie

Najczęściej czytane porady