• ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Kto dużo śpi...ten jest piękny i młody!

spiaca_dziewczyna
Fot. Stock Adobe

Stosujesz kremy, chodzisz na zabiegi kosmetyczne, poświęcasz mnóstwo czasu i pieniędzy pielęgnacji twarzy, a wciąż nie jesteś zadowolona ze stanu swojej skóry? Być może zapominasz o jednej, ale bardzo ważnej rzeczy. O wysypianiu się. Okazuje się, że sekret pięknej skóry jest niesamowicie prosty i tani – trzeba spać. Sen jest lepszy i bardziej skuteczny od wszystkich, nawet najdroższych kosmetyków oraz zabiegów pielęgnacyjnych. Doskonale wiedzą o tym gwiazdy m.in. Iman, Penelopa Cruz czy Doda, które zawsze wymieniają sen, jako jeden z najważniejszych elementów dbania o urodę.  


Najlepszy kosmetyk? Sen! 

Dlaczego spanie w nocy jest tak ważne? Naukowcy zajmujący się chronobiologią, czyli nauką o rytmach dobowych w jakich funkcjonuje człowiek, odkryli kilka niezwykłych faktów o naszym organizmie. Jak wynika z ich badań, skóra człowieka jest najbardziej aktywna nocą. Zachodzi wtedy szereg procesów, które służą jej odnowie oraz regeneracji. Komórki dzielą się nawet dziesięciokrotnie szybciej pomiędzy godziną 24 a 6 nad ranem, niż w ciągu dnia! Co więcej, brak lub niska jakość snu, skutkuje przedwczesnym powstawaniem zmarszczek, zmniejszeniem elastyczności skóry i sińcami pod oczami. 

 

Sen_najlepszy_kosmetyk
Fot. Adobe Stock

 

Zdrowe rytuały dla dobrego snu

Ważna jest nie tylko ilość, ale i jakość. Do dobrego snu należy się odpowiednio przygotować i wypracować swoje zdrowe rytuały.  Zadbaj o sypialnię - wywietrz pokój przed snem, zasłoń okna lub załóż opaskę do spania na oczy. Światło jest sygnałem dla mózgu do aktywności, a jego brak do wypoczynku. Nie należy uprawiać sportu 3-4 godziny przed pójściem spać, ponieważ zaburza to cykl naszego organizmu. Zwróć również uwagę na to w czym chodzisz spać. Stawiaj na wygodne piżamy lub koszule nocne z oddychających i naturalnych materiałów. W dni miesiączki wybierz takie podpaski, które zapewnią ci maksymalny komfort i pewność. Supercienka podpaska Bella Perfecta ultra Night jest pokryta delikatną i miękką włókniną extra soft, która doskonale chroni skórę przed podrażnieniami i zapewni ochronę w nocy. 

 

Jak sama widzisz, sen jest niezwykle ważny dla twojej urody, dlatego wypróbuj nasze porady by był jak najlepszy. Twoja skóra ci się odwdzięczy!

bella Perfecta Night
Fot. bella Perfecta Night

Partnerem publikacji jest marka Bella Perfecta 


 

 

Najczęściej czytane

 

Top Video

Top Galerie

Najczęściej czytane porady