Conchita Wurst ma HIV! "Mój były chłopak mnie szantażuje"

Conchita Wurst ma HIV
Fot. East News

Conchita Wurst we wpisie na Instagramie wyznała, że jest nosicielką wirusa HIV! Zwyciężczyni Eurowizji zdecydowała się na to odważne wyznanie, ponieważ nie chciała już dłużej być szantażowana przez swojego byłego partnera. Co dokładnie napisała gwiazda?

 

Zobacz: Conchita Wurst przefabowała włosy na fioletowo?! Zobacz nowy look brodatej wokalistki!

 


CIĄG DALSZY ARTYKUŁU POD WIDEO

POLECAMY: W życiu Joasi w „M jak miłość” pojawi się nowy przystojniak! Basia Kurdej-Szatan zdradziła nam szczegóły!

Źródło: Anna Robak, Stanisław Dziadowiec

Conchita Wurst ma HIV - wpis gwiazdy na Instagramie

Pod pseudonimem Conchita Wurst kryje się tak naprawdę Thomas Neuwirth. Światową sławę austriacka drag queen zdobyła w 2014 roku, gdy z piosenką "Rise Like a Phoenix" wygrała konkurs Eurowizji. Zwycięstwo "kobiety z brodą" było szeroko komentowane w mediach, a Conchita ruszyła w trasę koncertową po Europie. Choć od Eurowizji nie udało jej się stworzyć innych przebojów, popularność zdobywa w konkursie uczyniła z niej postać kultową. Conchita nie ukrywa, że jest osobą homoseksualną, wspiera środowiska LGBT, ale również podkreśla, że nie jest osobą transseksualną, a bycie drag queen to jedynie wizerunek sceniczny. Na co dzień nie ubiera się w suknie i mówi o sobie jako o mężczyźnie.

 

Zobacz: Już nie kobieta z brodą, a... mężczyzna w peruce! Zobaczcie spektakularną metamorfozę Conchity Wurst, najbardziej kontrowersyjnej drag queen świata

 

Teraz Conchita znów zaszokowała wszystkich swoim wyznaniem na Instgaramie. Artystka przyznała, że jest nosicielką wirusa HIV. 

Od wielu lat jestem hiv-pozytywny. Nie ma to związku z moim życiem publicznym, lecz były chłopak grozi mi ujawnieniem moich prywatnych spraw, a ja nie dam nikomu prawa do zastraszenia mnie lub wpływania na moje życie. Od momentu, gdy dowiedziałem się o tym, leczę się. Przez wiele lat znajdowałem się poniżej wykrywalności wirusa, a to oznacza, że nie jestem w stanie go przenosić - czytamy w oświadczeniu na Instagramie. 

 

Artystka zdecydowała się na to wyznanie, ponieważ była szantażowana przez byłego partnera.

 

"Wychodzenie z szafy" jest lepsze niż "wypychanie z niej" przez kogoś innego. Podejmując ten krok mam nadzieję zachęcić innych i pomóc w złagodzeniu stygmatyzacji innych osób - dodała Wurst. 

 

Artystka dodała, że jej bliscy wiedzą o tym, że ma HIV, ale nie chciała wyznawać publicznie prawdy, żeby zaoszczędzić im stresu. 

 

Zobacz: Conchita Wurst zostanie uśmiercona. Dlaczego?

 

Conchita Wurst zdecydowała się na odważne wyznanie

Conchita Wurst
Fot. ONS

 

Gwiazda we wpisie na Instagramie ogłosiła, że jest nosicielką wirusa HIV

Conchita Wurst
Fot. Facebook

Kibicowałeś/kibicowałaś Wurst na Eurowizji?

Najczęściej czytane

 

Nasze akcje

Top Video

Top Galerie

Najczęściej czytane porady