To oni powalczą w Rio de Janeiro o medale! Poznajcie reprezentację Polski na Igrzyska Olimpijskie 2016

Pełny skład reprezentacji Polski na IO 2016 Rio de Janeiro
Fot. East News

Igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro rozpoczynają się już 5 sierpnia i potrwają do 21 sierpnia. Ostatecznie wybiera się na nie 245-osobowa kadra polskich sportowców (100 kobiet i 145 mężczyzn), którzy w Brazylii powalczą o 304 komplety medali w 28 dyscyplinach. To więcej niż reprezentowało Polskę przed czterema laty w Londynie. Wtedy polska reprezentacja zdobyła 10 medali i wszyscy liczymy na to, że w tym roku będzie ich więcej.

 

Nie wiadomo jeszcze, kto będzie chorążym polskiej ekipy – sportowcem, któremu przypadnie zaszczyt poniesienia polskiej flagi podczas ceremonii rozpoczęcia igrzysk zaplanowanej na 6 sierpnia (zmagania sportowe rozpoczną się jeszcze przed ceremonią otwarcia). Cztery lata temu chorążym była Agnieszka Radwańska, która wystartuje również w Rio.

 

POLECAMY: Party kocha, Party szlocha! Rihanna zlekceważyła polskich fanów, Rozenek polską Victorią Beckham!

Pełny skład reprezentacji Polski na IO 2016 Rio de Janeiro z podziałem na dyscypliny

 

Badminton:

Adam Cwalina

Adrian Dziółko

Robert Mateusiak

Przemysław Wacha

Nadieża Zięba

 

Boks:

Tomasz Jabłoński (75 kg)

Igor Jakubowski (91 kg)

 

Gimnastyka sportowa:

Katarzyna Jurkowska-Kowalska

 

Jeździectwo:

Paweł Spisak

 

Judo:

Katarzyna Kłys (70 kg)

Arleta Podolak (57 kg)

Daria Pogorzelec (78 kg)

Maciej Sarnacki (+100 kg)

 

Kajakarstwo górskie:

Grzegorz Hedwig (C1 slalom)

Maciej Okręglak (K1 slalom)

Natalia Pacierpnik (K-1 slalom)

Marcin Pochwała (C2 slalom)

Piotr Szczepański (C2 slalom)

 

Kajakarstwo klasyczne:

Edyta Dzieniszewska-Kierkla (K4 500 m)

Beata Mikołajczyk (K2 500 m, K4 500 m)

Karolina Naja (K2 500 m, K4 500 m)

Marta Walczykiewicz (K1 200 m, K4 500 m)

Ewelina Wojnarowska (K1 500 m)

Paweł Kaczmarek (K1 200 m)

Tomasz Kaczor (C1 1000 m)

Mateusz Kamiński (C2 1000 m)

Michał Kudła (C2 1000 m)

Rafał Rosolski (K1 1000 m)

 

Kolarstwo górskie:

Katarzyna Solus-Miśkowicz

Maja Włoszczowska

 

Kolarstwo szosowe:

Małgorzata Jasińska

Katarzyna Niewiadoma

Anna Plichta

Maciej Bodnar

Michał Gołaś

Michał Kwiatkowski

Rafał Majka

 

Kolarstwo torowe:

Edyta Jasińska

Justyna Kaczkowska

Daria Pikulik

Natalia Rutkowska

Małgorzata Wojtyra

Krzysztof Maksel

Rafał Sarnecki

Damian Zieliński

Kamil Kuczyński

Katarzyna Pawłowska

 

Lekkoatletyka:

Emilia Ankiewicz (400 m ppł)

Maria Andrejczyk (rzut oszczepem)

Rafał Augustyn (chód 50 km)

Iga Baumgart (4x400 m)

Sylwester Bednarek (skok wzwyż)

Adrian Błocki (chód 50 km)

Artur Brzozowski (chód 20 km)

Konrad Bukowiecki (pchnięcie kulą)

Paulina Buziak (chód 20 km)

Angelika Cichocka (1500 m)

Damian Czykier (110 m ppł)

Martyna Dąbrowska (4x400 m)

Patryk Dobek (400 m ppł)

Agnieszka Dygacz (chód 20 km)

Sofia Ennaoui (1500 m)

Paweł Fajdek (rzut młotem)

Rafał Fedaczyński (chód 50 km)

Joanna Fiodorow (rzut młotem)

Agata Forkasiewicz (4x100 m)

Żaneta Glanc (rzut dyskiem)

Łukasz Grzeszczuk (rzut oszczepem)

Paulina Guba (pchnięcie kulą)

Michał Haratyk (pchnięcie kulą)

Karol Hoffmann (trójskok)

Małgorzata Hołub (4x400 m)

Anna Jagaciak- Michalska (trójskok)

Jakub Jelonek (chód 20 km)

Joanna Jóźwik (800 m)

Anna Kiełbasińska (4x100 m)

Karolina Kołeczek (100 m ppł)

Klaudia Konopko (4x100 m)

Malwina Kopron (rzut młotem)

Matylda Kowal (3000 m z przeszkodami)

Katarzyna Kowalska (3000 m z przeszkodami)

Artur Kozłowski (maraton)

Kacper Kozłowski (4x400 m)

Łukasz Krawczuk (4x400 m)

Marcin Krukowski (rzut oszczepem)

Jakub Krzewina (4x400 m)

Adam Kszczot (800 m)

Iwona Lewandowska (maraton)

Marcin Lewandowski (800 m)

Kamila Lićwinko (skok wzwyż)

Joanna Linkiewicz (400 m ppł)

Piotr Lisek (skok o tyczce)

Tomasz Majewski (pchnięcie kulą)

Piotr Małachowski (rzut dyskiem)

Łukasz Nowak (chód 20 km)

Wojciech Nowicki (rzut młotem)

Rafał Omelko (4x400 m)

Michał Pietrzak (4x400 m)

Marika Popowicz-Drapała (4x100 m)

Ewelina Ptak (4x400 m)

Yared Shegumo (maraton)

Robert Sobera (skok o tyczce)

Katarzyna Sokólska (4x100 m)

Monika Stefanowicz (maraton)

Ewa Swoboda (4x100 m)

Henryk Szost (maraton)

Agnieszka Szwarnóg (chód 20 km)

Justyna Święty (4x400 m)

Wojciech Theiner (skok wzwyż)

Karolina Tymińska (siedmiobój)

Robert Urbanek (rzut dyskiem)

Danuta Urbanik (1500 m)

Paweł Wiesiołek (dziesięciobój)

Anita Włodarczyk (rzut młotem)

Paweł Wojciechowski (skok o tyczce)

Patrycja Wyciszkiewicz (4x400 m)

Karol Zalewski (200 m)

Krystian Zalewski (3000 m z przeszkodami)

 

Łucznictwo:

Karina Lipiarska-Pałka

 

Pięciobój nowoczesny:

Anna Maliszewska

Oktawia Nowacka

Szymon Staśkiewicz

 

Piłka ręczna:

Sławomir Szmal

Piotr Wyszomirski

Karol Bielecki

Łukasz Gierak

Michał Jurecki

Przemysław Krajewski

Krzysztof Lijewski

Michał Szyba

Michał Daszek

Mateusz Jachlewski

Adam Wiśniewski

Bartosz Jurecki

Mateusz Kus

Kamil Syprzak

Piotr Chrapkowski (rezerwowy)

 

Pływanie:

Katarzyna Baranowska (200 m st. zmiennym)

Konrad Czerniak (100 m st. motylkowym)

Anna Dowgiert (50 m st. dowolnym, sztafeta 4x100 m st. dowolnym)

Paweł Juraszek (50 m st. dowolnym)

Radosław Kawęcki (100 i 200 m st. grzbietowym)

Kacper Klich (sztafeta 4x200 m st. dowolnym)

Paweł Korzeniowski (100 m st. motylkowym)

Kacper Majchrzak (100 i 200 m st. dowolnym)

Tomasz Polewka (100 m st. grzbietowym)

Mateusz Sawrymowicz (1500 m st. dowolnym)

Diana Sokołowska (200 m st. dowolnym, sztafeta 4x100 m st. dowolnym)

Marcin Stolarski (100 m st. klasycznym, 4x100 m st. zmiennym)

Jan Świtkowski (200 m st. motylkowym)

Alicja Tchórz (100 i 200 m st. grzbietowym)

Aleksandra Urbańczyk (50 m st. dowolnym, sztafeta 4x100 m st. dowolnym)

Paweł Werner (sztafeta 4x200 m st. dowolnym)

Katarzyna Wilk (100 m st. dowolnym, sztafeta 4x100 m st. dowolnym)

Wojciech Wojdak (400 i 1500 m st. dowolnym)

Filip Wypych (50 m st. dowolnym)

Filip Zaborowski (400 m st. dowolnym)

Joanna Zachoszcz (10 km)

 

Podnoszenie ciężarów:

Bartłomiej Bonk (105 kg)

Arkadiusz Michalski (105 kg)

Adrian Zieliński (94 kg)

Tomasz Zieliński (94 kg)

Patrycja Piechowiak (69 kg)

 

Siatkówka:

Fabian Drzyzga

Grzegorz Łomacz

Dawid Konarski

Bartosz Kurek

Mateusz Bieniek

Karol Kłos

Piotr Nowakowski

Bartosz Bednorz

Rafał Buszek

Michał Kubiak

Mateusz Mika

Paweł Zatorski

 

Siatkówka plażowa:

Grzegorz Fijałek

Mariusz Prudel

Piotr Kantor

Bartosz Łosiak

Kinga Kołosińska

Monika Brzostek

 

Strzelectwo sportowe:

Sylwia Bogacka

Klaudia Breś

Piotr Daniluk

Aleksandra Jarmolińska

Agnieszka Nagay

 

Szermierka:

Hanna Łyczbińska

Bogna Jóźwiak

Małgorzata Kozaczuk

Aleksandra Socha

Marta Puda

 

Taekwondo:

Piotr Paziński (80 kg)

Karol Robak (68 kg)

 

Tenis:

Agnieszka Radwańska

Jerzy Janowicz

Łukasz Kubot

Marcin Matkowski

 

Tenis stołowy:

Katarzyna Grzybowska-Franc

Qian Li

Natalia Partyka

Kinga Stefańska

Jakub Dyjas

Daniel Górak

Zengyi Wang

Patryk Zatówka

 

Triathlon:

Agnieszka Jerzyk

 

Wioślarstwo:

Krystian Aranowski (ósemka)

Mateusz Biskup (czwórka podwójna)

Marcin Brzeziński (ósemka)

Mikołaj Burda (ósemka)

Wiktor Chabel (czwórka podwójna)

Monika Ciaciuch (czwórka podwójna)

Weronika Deresz (dwójka podwójna wagi lekkiej)

Joanna Dorociak (dwójka podwójna wagi lekkiej)

Robert Fuchs (ósemka)

Magdalena Fularczyk-Kozłowska (dwójka podwójna)

Dawid Grabowski (rezerwowy)

Miłosz Jankowski (dwójka podwójna wagi lekkiej)

Piotr Juszczak (ósemka)

Agnieszka Kobus (czwórka podwójna)

Joanna Leszczyńska (czwórka podwójna)

Sylwia Lewandowska (rezerwowa)

Natalia Madaj (dwójka podwójna)

Artur Mikołajczewski (dwójka podwójna wagi lekkiej)

Dariusz Radosz (czwórka podwójna)

Zbigniew Schodkowski (ósemka)

Maria Springwald (czwórka podwójna)

Michał Szpakowski (ósemka)

Daniel Trojanowski (ósemka)

Natan Węgrzycki-Szymczyk (jedynka)

Anna Wierzbowska (dwójka bez sterniczki)

Maria Wierzbowska (dwójka bez sterniczki)

Mateusz Wilangowski (ósemka)

Mirosław Ziętarski (czwórka podwójna)

 

Zapasy:

Katarzyna Krawczyk (53 kg)

Iwona Matkowska (48 kg)

Monika Michalik (63 kg)

Agnieszka Wieszczek-Kordus (69 kg)

Radosław Baran (97 kg)

Robert Baran (125 kg)

Zbigniew Baranowski (86 kg)

Magomiedmurad Gadżyjew (65 kg)

 

Żeglarstwo:

Małgorzata Białecka (RS:X)

Irmina Mrózek-Gliszczynska (470)

Paweł Kołodziński (49-er)

Piotr Myszka (RS:X)

Łukasz Przybytek (49-er)

Agnieszka Skrzypulec (470)

Kacper Ziemiński (Laser)

Ile medali zdobędą reprezentanci Polski na igrzyskach olimpijskich w Rio

 

Nasze akcje

Top Video

Top Galerie

Najczęściej czytane porady

Nasze akcje