Kim jest Gromee? Czy to on ma największe szanse, by wygrać polskie preselekcje na Eurowizję 2018? Nawet nie wiesz, że znasz jego hity!

Gromee, Andrzej Gromala
Fot. Facebook

 

Do Krajowych Eliminacji do Eurowizji 2018 zakwalifikowało się 10 artystów. 3 marca odbędzie się koncert, podczas którego wyłoniony zostanie polski reprezentant na Eurowizji 2018. Startują między innymi Saszan, Isabel Otrebus, Maja Hyży czy Marta Gałuszewska. Pojawia się też kilku artystów, o których ma się wrażenie, że słyszmy o nich po raz pierwszy. Kim zatem jest Gromee, który startuje ze szwedzkim wokalistą Lukasem Meijerem?

 

Kim jest Gromee?

Gromee, Andrzej Gromala
Fot. Facebook

 

Okazuje się, że DJ Gromee (39 lat) to producent muzyczny, remikser, autor tekstów grajacy, głównie muzykę klubową. Tak naprawdę nazywa się Andrzej Gromala.  Swoją karierę muzyczną na dobre rozpoczął w 2011 roku i od tego czasu wydał już 14 singli, z których przebojami międzynarodowymi stały się "Spirit", "Follow You" i "Runaway" z gościnnym udziałem Mahan Moin. Czy ostatnio "Without You" z Lukasem Meijerem. 

Gromee ma miliony wyświetleń na YouTubie, a w 2015 r. podpisał kontrakt z Sony Music. Jego utwory to hity grywane na imprezach i festiwalach. Ale zanim zaczął nagrywać Steve Aoki, Deorro, Nervo, czy R3hab i powołał własną firmę fonograficzną - Kingztown Music - w 2001 roku założył własne radio. Z kilkoma kolegami otworzył nowe radio w Krakowie – RADIO REGION, które w roku 2004 przekształciło się w RMF MAXXX.

Gromee jest znany fanom Sunrise Festival, ostatnion stworzył też z Sound'n'Grace utwór "Zaśnieżone miasta".  Ma też dwie inne pasje kompletnie oderwane od muzyki: malarstwo i pływanie.

 

Na razie pojawił się teaser piosenki „Light me up” z którą Gromee wystartuje w polskich preselekcjach. 

 

Znacie te hity Gromee?

 

"Without You" fat. Lukas Meijer.

Może Cię również zainteresować:

"Wylano wiadro pomyj" Dj Adamus komentuje porażkę Gromee'ego na Eurowizji i zwraca uwagę na ważną rzecz!

Źródło: Anna Robak, Gary Muvaut

Czy znasz utwory Gromee?

 

Nasze akcje

Top Video

Top Galerie

Najczęściej czytane porady

Nasze akcje