Nie zobaczymy, jak Polacy odbierają Oscara? Skandaliczne kulisy tegorocznej gali!

Zimna Wojna z nominacjami do Oscara
Fot. EastNews

 

Tegoroczna gala rozdania Oscarów od kilku miesięcy wzbudza sporo emocji. Już w wakacje 2018 roku rozpętała się afera po tym, jak Amerykańska Akademia Filmowa ogłosiła zmiany, które chce wdrożyć do harmonogramu imprezy. Wśród nich wymieniono między innymi zmianę terminu gali oraz wprowadzenie nowej kategorii. Jednak najwięcej kontrowersji wzbudził pomysł, który niestety wejdzie w życie już w tym roku. Okazuje się bowiem, że laureaci kilku kategorii będą odbierali statuetki... podczas bloku reklamowego! 

 

Zobacz także: Tego na Oscarach jeszcze nie było! Gwiazdy miały szansę, by wygrać skuter. Zdziwicie się, za co

 


CIĄG DALSZY ARTYKUŁU POD WIDEO

POLECAMY: Jakie realne szanse na Oscara ma film "Zimna wojna"? Kogo musi pokonać w walce o statuetkę?

Źródło: Anna Robak, Gary Muvaut

Oscary 2019: "Zimna wojna" dostanie Oscara podczas reklam?

 

Gala oscarowa podzielona jest na dwie części. Między nimi jest przerwa, w czasie której gwiazdy mogą skorzystać z toalety i posilić się w bufecie. Okazuje się, że w tym roku to właśnie wtedy zostaną wręczone statuetki w aż czterech kategoriach: za najlepsze zdjęcia, najlepszą charakteryzację, najlepszy montaż i najlepszy film krótkometrażowy. Przypomnijmy, że "Zimna wojna" została nominowana w trzech kategoriach, w tym również za zdjęcia. Czy to oznacza, że nie zobaczymy, jak Łukasz Żal odbiera nagrodę za swoją pracę? Wszystko na to wskazuje... 

 

Zobacz także: Zjawiskowe kreacje gwiazd z rozdania Oscarów 2018! Która z nich najpiękniejsza?

 

Oscary 2019: kto poprowadzi galę?

 

Kontrowersje wzbudza także fakt, iż w tym roku zabraknie prowadzących! To wielka strata dla całej imprezy. Co roku miłośnicy kina prześcigali się bowiem w pomysłach na to, kto może zostać gospodarzem tej prestiżowej gali. Na takich osobach spoczywa oczywiście wielka odpowiedzialność. Wygląda na to, że presja zniechęciła komików i gwiazdy kina. W tym roku swoją kandydaturę zgłosił tylko jeden człowiek. Kevin Hart marzył o tym, aby poprowadzić 91. galę rozdania Oscarów. Niestety, jego kandydatura została odrzucona w ciągu zaledwie 36 godzin. Dlaczego? Otóż na jego Twitterze doszukano się homofobicznych wpisów sprzed kilku lat, co przekreśliło jego szansę na prowadzenie imprezy.

Jak więc organizatorzy chcą rozwiązać ten problem? Podobno wszelkie wypowiedzi zostaną nagrane wcześniej i puszczane z offu. Taka sytuacja ostatnio miała miejsce w 1989 roku.

 

Wygląda na to, że tegoroczna gala będzie dość osobliwa. Zamierzacie ją oglądać? Zagłosujcie w naszej sondzie i dajcie nam znać!

 

POLECAMY: Kariera czy dziecko? Wiemy, jak Joanna Kulig zamierza to pogodzić w Hollywood

 

Czy "Zimna wojna" zdobędzie Oscara?

Zimna Wojna z nominacjami do Oscara
Fot. EastNews

Trzymamy za nich kciuki!

Czy Joanna Kulig ma realne szanse na Oskara i karierę międzynarodową?
Fot. Materiały prasowe filmu "Zimna wojna"

Będziesz oglądać 91. galę rozdania Oscarów?

 

Nasze akcje

Top Video

Top Galerie

Najczęściej czytane porady