• dayv

Eurowizja 2014: Zmiany w zasadach głosowania. Donatan i Cleo mogą na tym skorzystać

Szanse Donatana i Cleo na Eurowizji
Fot. ONS

Tegoroczna Eurowizja będzie dla naszego kraju wyjątkowa - po pierwsze ponownie wystąpimy w konkursie po dwuletniej przerwie, a po drugie nasze szanse na zajęcie wysokiej pozycji są naprawdę realne, patrząc na opinie zagranicznych komentatorów. O tym czy się one potwierdzą, przekonamy się już w przyszłym tygodniu. Przypomnijmy: Polska po pierwszej próbie. Cleo nagrodzona brawami

W związku z nowymi zasadami głosowania, o tym jak będą rozłożone punkty z poszczególnych państw, będą również decydować jurorzy. Dziś opublikowano listę reprezentantów z każdego kraju, których głosy będą stanowić 50% punktacji z danego kraju. Jeśli chodzi o Polskę to w jury znajdą się Magdalena Tul, Mieczysław Szcześniak, Dorota Szpetkowska, Krzysztof Kasowski oraz Paweł Sztompke, który będzie sekretarzem komisji. 

Tul reprezentowała nas w 2011 roku z utworem "Jestem" i zajęła najgorsze w historii dla Polski ostatnie miejsce w półfinale, a Szcześniak natomiast śpiewał dla Polski w 1999 roku "Przytul mnie mocno". 

Wszyscy jurorzy zawodowo związani są z muzyką, a podczas oceniania utworów mają główną uwagę zwracać na: możliwości wokalne, występ sceniczny, kompozycję i jej oryginalność oraz wrażenia jakie dany utwór wywołuje.

Dobry wybór?

Zobacz: Donatan nie jest zadowolony z tego jak traktują nas w Kopenhadze   
 


 

 

Może Cię również zainteresować:

Fani mieli do niej pretensje, ale TYLKO NAM Edyta Górniak wyjaśnia, dlaczego tak rzadko nagrywa nowe utwory. To Was zaskoczy!

Źródło: Ania Robak, Gary Muvaut
 

Nasze akcje

Top Video

Top Galerie

Najczęściej czytane porady