Netta - zwyciężczyni Eurowizji 2018
East News


Znamy zwycięzcę Eurowizji 2018! Najpopularniejszy w Europie konkurs piosenki został rozstrzygnięty. W tym roku zwycięża Izrael.

W 2018 roku impreza miała swój finał w Lisbonie. Niestety, nie zobaczyliśmy w nim Polaków - Gromee, zwycięzca krajowych eliminacji, nie zdobył sobie fanów w Europie i ostatecznie nie pojechał do Portugalii.

Faworytem już od pierwszego półfinału wydawała się być reprezentantka Izraela. Bukmacherzy byli pewni, że Netta rozgromi konkurencję. Wszystko za sprawą przebojowego utworu "Toy", ale również, a może przede wszystkim oryginalnej wokalistki - Netty! Miała jednak mocnych konkurentów - szczególnie tanecznego reprezentanta Szwecji - Benjamina Ingrosso z piosenką „Dance You Off”, Eleni Foureirę z Cypru z piosenką „Fuego”, operową Elinę Nechayevą z Estoni z piosenką "La forza", reprezentującego Niemcy Michaela Schulte z piosenką „You Let Me Walk Alone” i w końcu Cesára Sampsona z Austrii z  piosenką "Nobody but You". To Austria, Izrael i Szwecja w głosowaniu jury szli "łeb w łeb"! A Cesár dostał 12 punktów od polskiego jury!

Ostatecznie w głosowaniu jury, miejsca ułożyły się tak:

1. Austria - 271 punktów
2. Szwecja - 253 punkty
3. Izrael - 212 punktów
4. Niemcy - 204 punkty
5. Cypr - 183 punkty

Jednak to do tego trzeba doliczyć było jeszcze głosy widzów. A to zawsze wywraca tabelę! Co więc wyszło po dodaniu głosów widzów? To, czego się spodziewali wszyscy. Wygrał Izrael! 
 

Netta wygrywa Eurowizję 2018
East News

 

Oto jej występ z WIelkiego Finału:

 

Netta - zwyciężczyni Eurowizji 2018
East News

 

Podczas trwania konkursu nie obyło się bez incydentów. W czasie występu reprezentantki Wielkiej Brytanii na scenę wpadł mężczyzna i zaczął krzyczeć. Wokalistka była zmuszona na chwilę przestać śpiewać, ostatecznie jednak udało się jej dokończyć występ.

Incydent podczas występów na Eurowizji 2018
East News

 

Wzruszającym momentem był też występ tuż przed ogłoszeniem wyników, kiedy to na scenie zobaczyliśmy triumfatora poprzedniego konkursu - Salvadora Sobrala, któremu w grudniu przeszczepiono serce! To był naprawdę poruszający koncert.

 

A Wam jak podobały się występy? Mieliście faworyta? Która z piosenek podobała Wam się najbardziej?

Więcej na temat Eurowizja