A jednak! TVP dogadało się z władzami Opola. Wiemy, kiedy odbędzie się słynny festiwal!

Jacek Kurski i Michał Szpak w Opolu

Już we wrześniu odbędzie się Festiwal w Opolu! Mamy dobre informacje dla fanów muzyki i słynnego festiwalu, którego organizacja ostatnio stała pod dużym znakiem zapytania. Po tym, jak zaczęło się zamieszanie wokół muzycznej imprezy i z udziału w niej zaczęli wycofywać się kolejni artyści, władze Opola zerwały współpracę z Telewizją Publiczną. Jacek Kurski szukał już nawet innego miasta, w którym mógłby odbyć się podobny festiwal, jednak teraz portal Wirtualnemedia.pl donosi, że władze TVP i Opola podpisały porozumienie i festiwal transmitowany przez Telewizję Publiczną jednak się odbędzie!

Zobacz także: TVP planowało koncert piosenek Wojciecha Młynarskiego w Opolu. Rodzina: "Dowiadujemy się jako ostatni"

POLECAMY: Basia Kurdej-Szatan o wygwizdaniu Jacka Kurskiego w Opolu: "Słyszałam jak wyciszają te gwizdy"

Festiwal w Opolu już we wrześniu!

Jacek Kurski w rozmowie z portalem potwierdził najnowsze informacje dotyczące porozumienia TVP z władzami Opola. Okazuje się, że impreza rozpocznie się 15 września i będzie trwać trzy dni, czyli do 17 września. 

Byłem otwarty na rozmowę z Opolem. Cieszę się, że po trzech turach spotkań z prezydentem Opola doszło do porozumienia. Udało nam się wypracować wspólne stanowisko, które otwiera drogę do organizacji festiwalu, choć jeszcze o tym nie przesądza. O pełnym sukcesie będziemy mogli mówić kiedy potwierdzimy umowami daty i program festiwalu- przyznaje Jacek Kurski. Podpisane porozumienie staje na przeciw sytuacji, w której o podstawowych wydarzeniach kulturalnych w Polsce decydowałyby fake newsy. Cały kryzys wokół Festiwalu w Opolu zrodził się z fake newsów i oczywistych kłamstw o rzekomej „czarnej liście TVP”. Niczego takiego nie było i nie ma. Nie umiałem pogodzić się z tym, żeby zła wola kreowała kulturę w Polsce.

Kto wystąpi na Festiwalu w Opolu? Prezes TVP przyznaje, że chciałby żeby na imprezie pojawili się artyści, którzy mieli wystąpić w czerwcu.

Zdaję sobie sprawę z tego, że wielu artystów ma zajęte dni w kalendarzu, ale wierzę, że zaśpiewają na opolskiej scenie. Jestem przekonany, że 54. KFPP w Opolu będzie miał wysoki poziom artystyczny- zapewnia Jacek Kurski.

Myślicie, że artyści, którzy wcześniej wycofali się z festiwalu wystąpią we wrześniu w amfiteatrze w Opolu? 

Zobacz także: TYLKO U NAS! Krzysztof Krawczyk zastąpi Marylę Rodowicz na festiwalu w Opolu? Mamy jego wypowiedź!

 

Prezydent Opola, Arkadiusz Wiśniewski potwierdził informacje o porozumieniu z władzami TVP.

Prezydent Opola podpisał porozumienie z TVP
Fot. Facebook

Już we wrześniu odbędzie się Festiwal w Opolu.

Jacek Kurski na koncercie ku pamięci Przemysława Gintrowskiego

Drogi Użytkowniku,
chcemy Cię lepiej poznać, by robić dla Ciebie jeszcze lepszy serwis!
Wystarczy kilka minut, by wypełnić naszą ankietę. Zapraszamy!

Będziecie oglądać festiwal w Opolu?

 

Nasze akcje

Top Video

Top Galerie

Najczęściej czytane porady