• dayv

Kobieta z brodą z Austrii sensacją Eurowizji 2014! Wygra konkurs?

Conchita Wurst na Eurowizji
Fot. youtube

Kilkadziesiąt minut temu poznaliśmy zwycięzców drugiego półfinału tegorocznej edycji Eurowizji. Najważniejszą i najlepszą dla nas informacją jest to, że do finału zakwalifikowała się Cleo z utworem "My Słowianie - We Are Slavic". Nasi reprezentanci zostali wyczytani jako trzeci, dzięki czemu nie musieliśmy długo czekać na ostateczne rozstrzygnięcie. Przypomnijmy: Polska w finale Eurowizji. Kto jeszcze?

Dłużej niż my czekali mieszkańcy Austrii, których reprezentuje budząca najwięcej emocji uczestniczka, Conchita Wurst nazywana również "kobietą z brodą". Od początku mówiło się, że jest to murowany kandydat do finału, ale wraz z wyczytywaniem kolejnych państw, które przeszły dalej, z twarzy wokalistki powoli znikał uśmiech. Ostatecznie kraj został wyczytany jako ostatni, a widownia zgromadzona w sali zareagowała gromkimi brawami.

W rzeczywistości artysta nazywa się Thomas Neuwirth, ma 25 lat i występuje na scenie jak drag queen pod kobiecym pseudonimem. Za sprawą kobiecego wyglądu połączonego z brodą wzbudza ogromne emocje w wielu europejskich państwach. Niektóre z nich chciały nawet wycofania jej z konkursu. (zobacz: Na Eurowizji zawrzało. Niektóre kraje nie chcą "kobiety z brodą")

Naszym zdaniem jest to murowany kandydat do ścisłej czołówki, a waszym? Poniżej wideo z jej występu.


 

Może Cię również zainteresować:

"Wylano wiadro pomyj" Dj Adamus komentuje porażkę Gromee'ego na Eurowizji i zwraca uwagę na ważną rzecz!

Źródło: Anna Robak, Gary Muvaut
 

Nasze akcje

Konkursy

Top Video

Top Galerie

Najczęściej czytane porady

Nasze akcje